פעילויות עם "מה המרגש"

ניתן להשתמש במארז בפעילות ממוקדת מארז או כחלק מפעילות אחרת שלכם (במפגש אישי או קבוצתי).

מתאימה לתחומים שונים  –  דימוי עצמי, משפחה, יחסים בין אישיים, זוגיות, יחסים בעבודה, שינויים בחיים ועוד.

אפשרויות לפעילות עם מארז הרגשות:

פעילות מקדמת שיח – מפזרים, בוחרים רגש ומפתחים שיח בעזרת שאלות.

ניתן להביא סיטואציות מראש או לעבוד עם הרגשות בתוך תהליך ניתוח של סיטואציות  מהשטח.

אבחון רגשות – מבקשים מהמשתתף לבחור את מגוון הרגשות המאפיינים אותו, מנסים לאבחן באילו זמנים הרגש מופיע, באילו סיטואציות ומה משפיע עליו.

עבודה עם מד העוצמה – לאחר בחירת הרגש ממקמים את עוצמתו לפי המספר או הצבע ומפתחים שיח בנוגע לסיבות שהוא        נמצא במקום שנבחר, באיזו עוצמה היה רוצה להיות ומה הוא חושב שיכול לעזור לו לשנות את התחושה.

רגשות שליליים וחיוביים – מטרת פעילות זו היא לראות כי רגשות הם דבר סובייקטיבי התלוי בסיטואציה ובאדם. ניתן לבקש מהמשתתפים למיין את הרגשות לשליליים וחיוביים מבלי להגדיר את מטרת הפעילות ומשם לצאת לשיח בדבר מיקומו של הרגש      במקום השלילי או החיובי, האם יש מצב בו הרגש ישנה "צד" וכו'.

דיוק הרגש – פעמים רבות קשה לדייק את הרגש. לאחר בחירת הרגש מבקשים לעבור שוב על הרגשות ולבחון האם קיים רגש   מתאים יותר, ניתן להיעזר בשני צדי הסימנייה, במקומות רבים מדובר ברגשות משלימים שיכולים להוביל לשיח עמוק יותר.

הענקת רגש – לאחר שיתוף בסיטואציה (חיובית או שלילית) וברגשות שנלוו אליה, ניתן להציע לו רגש נוסף ולהסביר למה אנו   מעניקים לו את הרגש הנוסף.

ניתן כמובן לעבוד עם המארז בדרכים נוספות, עדכונים והמלצות נוספות ישלחו לרשימת התפוצה.

הערה כללית –

  • כאשר מפזרים את הרגשות ניתן לבקש מכל אחד לקחת פיזית את הרגש המתאים ובמידה ומדובר בקבוצה גדולה ניתן לבקש מכל אחד לרשום או לזכור את הרגש שבחר.
  • שימו לב כי יש שני רגשות בכל סימנייה, פעמים עבודה על שני הצדדים ממקדת את השיח.

 

 

 לחנות "מה המצב"