בסדנת "המנחה שבי" שהעברנו שבוע שעבר, דיברנו, בין היתר, על יצירת מאגר של רעיונות ותרגילים לעבודה במפגשים, דבר שיכול לעזור לנו להגיע בביטחון וברוגע למפגש. כדי להדגים איך מתחילים עם יצירת מאגר, לקחנו נושא –  במקרה הזה חשיבה חיובית וביקשנו ממשתתפות הסדנה, לשתף בתרגיל קטן שהן עושות לטובת כל הקבוצה.

הקדשנו לתרגיל ממש כמה דקות וזה היה מדהים, ברגע שאחת המשתתפות העלתה את הרעיון הראשון, התחילו לזרום עוד ועוד רעיונות.

תוך 7 דקות, הקבוצה יצאה עם מגוון רעיונות לתרגילים בנושא חשיבה חיובית.

כדי שלא רק אנחנו נהנה מהרעיונות, החלטנו לשתף אותך בחלק מהרעיונות. רק לא לשכוח לשמור אותם במקום טוב ולנסות אותם.

התרגילים יכולים לעמוד בפני עצמם או לשמש כטריגר לעבודה בנושא.

סיפור בהמשכים – המשתתפים מקבלים 2 פתקים בצבעים שונים, צבע אחד מסמל המשך חיובי של הסיפור והשני המשך שלילי. מתארים סיטואציה ובסבב כל משתתף ממשיך את הסיפור כאשר הסיפור מקבל זווית חיובית או שלילית בהתאם לפתק.

צילום – משימה במהלך פעילות או משימת בית – כל משתתף משתף בצילום של חפץ/אדם או כל דבר שהוא מודה עליו. ניתן לבקש תיאור קצר של התמונה, סיבת הבחירה או להרחיב את הפעילות סביב התצלום.

מניפת הטווס – יוצרים מקיפולים דקים של דף, מניפה (אפשר ליצור אותה מבריסטול וליצור טווס), הפעילות מתאימה לפעילות היכרות, סוף תהליך, שנה. כל משתתף יוצר מניפת טווס אישית, המניפה עוברת בין המשתתפים וכל אחד מוסיף בקיפול את החלק שלו לפי ההוראה – כתוב משהו חיובי על…. תאר מה את אוהב אצל…. ברך את…וכדומה.

תעביר לי את המל"ח – מל"ח הם ראשי תיבות ל – מודעות לחשיבה חיובית. אפשר להפוך את המונח תעביר לי את המל"ח ל"מנטרה" או סימן קבוע ובמצבים המתאימים שאנו רוצים שהמשתתפים יחשבו על הסיטואציה בכיוון חיובי , אנו אומרים – תעביר לי את המל"ח ואז צריך למצוא את החיובי שבסיטואציה.

כוס- חור – לוקחים כוס ויוצרים בה חור קטן. מסבירים שזאת כוס מיוחדת שרואה רק טוב, מבקשים להסתכל דרך החור ולתאר מה רואים.

שיר – מביאים שיר עם מסר חיובי ומבקשים מכל אחד לבחור את המילה או שמשפט שהוא מתחבר אליה משם אפשר להמשיך את השיח. שירים שיכולים להתאים – יהיה בסדר / קפה שחור חזק, הכל לטובה /  אורי דווידי,  מחוזקים לעולם / אברהם טל.

אהבת? רעיונות אלו ופעילויות נוספות לעבודה אישית וקבוצתית במפגש פרונטלי או מקוון, 
אפשר למצוא במועדון הכלים וההדרכות.
כל הפרטים על המועדון עם התכנים, המפגשים החודשיים וקבוצת הווטסאפ  – כאן