ניהול זמן או ניהול עצמי…

איך מחליטים אם מנהל הוא מנהל טוב?

אם הוא מנהל עסק אז כנראה שכמות המכירות תעלה…… העובדים יגיעו שמחים לעבודה.. ועוד כמה דברים טובים יקרו.

אם הוא אחראי על חוגי העשרה אז כנראה שמספר המצטרפים יילך ויגדל.

אם הוא….

בקיצור משהו משתנה!

הזמן? הזמן לא יכול להשתנות, כך שלגמרי אי אפשר לנהל אותו, מה שלא נעשה… מספר השעות ביממה ישאר אותו הדבר.

אז איך זה שיש אנשים שמספיקים כל כך הרבה ביממה וכאלו שכל הזמן רצים סביב עצמם?

כנראה שהתשובה היא  – ניהול עצמי.

עברנו להשתמש במונח "ניהול עצמי" ולא ניהול זמן- היכולת שלנו למצות את היום ולהכניס בתוכו את כל מה שצריך, את כל מה שאנחנו רוצים וחולמים לעשות, תלויה בצורה שאנחנו ננהל את אותם 24 שעות שיש לכל אחד מאיתנו…

בחרנו בשבילכם קטע קצר (לא מקורי שלנו אבל בהחלט ממחיש את העניין…) ואחריו תרגיל לדוגמא שמאפשר בדרך קלילה לראות האם אנחנו מעריכים את הזמן נכון (עובד נהדר עם ילדים ונוער).

"תאר לך שיש בנק שמפקיד לחשבונך בכל בוקר סכום של 86,400 ש"ח, אינו מעביר את מה שנשאר בסוף היום ליום המחרת, ובכל לילה מבטל את כל יתרת הכסף שלא ניצלת במשך היום.מה היית עושה? מושך כל שקל, כמובן!

ובכן, לכל אחד יש בנק כזה. הוא נקרא זמן. בכל בוקר הוא מזכה אותך ב 86,400 שניות. בכל לילה הוא מוחק, כהפסד, כל שניה שלא השקעת למטרה טובה. הוא אינו מעביר יתרה בלתי מנוצלת ליום הבא. הוא אינו מאפשר שום אוברדראפט.

בכל יום הוא פותח חשבון חדש עבורך. בכל לילה הוא משמיד את הרישומים של היום. אם אתה נכשל בניצול הפקדות היום, ההפסד כולו שלך. אין דרך אחורה. אין למשוך על חשבון "מחר". אתה חייב לחיות בהווה על הפקדות היום. השקע זאת כך שתקבל את התשואה הטובה ביותר בבריאות, באושר ובהצלחה!

השעון דופק, הפק את המיטב מהיום!

ולפעילות…..

אספו עשר משימות פשוטות כמו – למלא כוס מים, לרוקן את התיק ולהחזיר את הדברים בצורה מסודרת, לקפוץ 50 פעם על רגל אחת, להכין רשימה של 50 …..,

בקשו מכל אחד לכתוב כמה זמן לדעתו יקח לו לבצע כל משימה, אחר כך בקשו מכל אחד לעשות את המשימות בפועל ולכתוב ליד כל ניחוש שלו את הזמן בפועל.

מה יוצא? דברים נחמדים!

מדובר אמנם במשימות קטנות, אבל הן בהחלט יכולות לגרום לנו להבין שלא תמיד אנחנו מעריכים נכון את הזמן וזה בעצם הבסיס שיאפשר לנו לנהל אותו כמו שהיינו רוצים.

ע
אהבתם? במועדון הכלים וההדרכות תמצאו עוד הרבה רעיונות ותרגילים למפגשים קבוצתיים ואישיים, מערכי הדרכה מוכנים, מפגשים חודשים ועוד ועוד…
מוזמנים לקרוא עוד על המועדון ומה הוא נותן לכם – כאן